Home O mnie

O mnie

Jestem rodowitą Łodzianką, ale ponad 10 lat temu opuściłam rodzinne miasto i przeniosłam się do Edynburga w Szkocji.

Studiowałam geografię. Od najmłodszych lat była to moja ulubiona dziedzina wiedzy i najciekawszy przedmiot w szkole. Żałuję, że nie udało mi się z nią związać zawodowo. Zamiłowanie do geografii zaowocowało pasją do podróżowania i odkrywania nowych miejsc, którymi dziele się na blogu. Do tych wpisów podróżniczych staram się wplatać nieco wiedzy geograficznej. Na blogu prezentuje relacje z moich bliższych i dalszych podroży, a także życia w Szkocji. W związku z tym, że mieszkam w Edynburgu na blogu możecie znaleźć sporo wpisów dotyczących tego miasta.

Nie mogłabym żyć bez roweru, który służy mi jako codzienny środek transportu. Korzystam z niego nieustannie i poruszanie się bez niego po Edynburgu było by dla mnie trudne. Na blogu znajdziecie wiele wpisów rowerowych – porad, relacji z wycieczkach rowerowych i o tym jak jeździ się rowerem po Szkocji. Co dziwne, gdy mieszkałam w Łodzi miałam samochód i z kolei nie wyobrażałam sobie poruszania się inaczej niż moim blaszaczkiem.  Byłam bowiem dumną posiadaczką Fiata 126p, potocznie zwanego „malaczem” 😉 Mam z nim mnóstwo wspomnień;) Bardzo lubię prowadzić samochód, prawo jazdy zrobiłam w wieku 17 lat, choć obecnie nie posiadam auta – aktualnie nie jest mi potrzebny, ale przy każdej nadążającej się okazji, na wyjazdach, pożyczam samochód, aby pojeździć po wspaniałych drogach różnych krajów. Miałam okazje prowadzić między innymi w Tunezji, na Islandii i na Jamajce.

Uwielbiam herbatę, piwo, a ze słodyczy preferuję schabowe, nie lubię śledzi. Od czasu do czasu na blogu znajdziecie wpisy kulinarne, jednak przepisom poświęciłam w całości mój drugi blog – Codzienne Gotowanie na który serdecznie Was zapraszam.

Irytuje mnie chamstwo, ludzka głupota i opór materii.