O mnie

Jestem rodowitą Łodzianką, ale ponad 10 lat temu opuściłam rodzinne miasto i przeniosłam się do Edynburga w Szkocji.

Studiowałam geografię. Od najmłodszych lat była to moja ulubiona dziedzina wiedzy i najciekawszy przedmiot w szkole. Żałuję, że nie udało mi się z nią związać zawodowo. Zamiłowanie do geografii zaowocowało pasją do podróżowania i odkrywania nowych miejsc, którymi dziele się na blogu. Do tych wpisów podróżniczych staram się wplatać nieco wiedzy geograficznej. 

Nie mogłabym żyć bez roweru, który służy mi za codzienny środek transportu. Korzystam z niego nieustannie i poruszanie się bez niego po Edynburgu było by dla mnie trudne. Co dziwne w Łodzi miałam samochód i z kolei nie wyobrażałam sobie poruszania się inaczej niż moim blaszaczkiem. Swego czasu byłam bowiem dumną posiadaczką Fiata 126p, potocznie zwanego „malaczem„;) mam z nim mnóstwo wspomnień;) Ogólnie rzecz ujmując, bardzo lubię prowadzić samochód, prawo jazdy zrobiłam w wieku 17 lat, choć obecnie nie posiadam auta – aktualnie nie jest mi potrzebny. Na blogu znajdziecie wiele wpisów rowerowych – porad, relacji z wycieczkach rowerowych i o tym jak jeździ się rowerem po Szkocji.

 

Uwielbiam herbatę, piwo, a ze słodyczy preferuję schabowe, nie lubię śledzi. Od czasu do czasu na blogu znajdziecie wpisy kulinarne, jednak przepisom poświęciłam w całości mój drugi blog – Codzienne Gotowanie na który serdecznie Was zapraszam. 

Irytuje mnie chamstwo, ludzka głupota i opór materii.